oferta edukacyjna

Konkurs wiedzy ekonomicznej i finansowej

Konkurs wiedzy ekonomicznej i finansowej organizowanej przez Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Olkuszu realizowanego w ramach projektu „Ja znam się na pieniądzach” odbył się w dniu 30 kwietnia 2024 roku o godzinie 9:00 wśród uczniów klas I i II szkół ponadpodstawowych.
„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”.

Marcowe i kwietniowe wydarzenia czytelniczeUczniowie w bibliotece ZS Nr 1 w Olkuszu pamiętają o okolicznościowych rocznicach.
Uczniowie klasy 2A: Anna Fałda, Nikola Garus, Tomasz Kowalski i Szyman Śliwa, upamiętnili w bibliotece szkolnej MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY obchodzony 3 marca. Tym razem popularyzowali pisarzy polskich eksponując wybrane, znajdujące się w bibliotece, na temat ich życia i twórczości, unikatowe pozycje książkowe.

logo zs1

Kwiecień 2024 w ZS Nr 1 w Olkuszu obfitował w wydarzenia związane m. in. z Tygodniami Zawodów; realizacją pierwszej mobilności nowego Projektu „ Europejskie trendy w kształtowaniu ogrodów” finansowanego ze środków Funduszu Wyszehradzkiego V4 Gen; działaniami w ramach projektu „ JA ZNAM SIĘ NA PIENIĄDZACH”, realizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Olkuszu z Narodowym Bankiem Polskim; Pożegnaniem klas maturalnych; udziałem naszej Szkoły w Szkolnych Budżetach Partycypacyjnych (Obywatelskich), którego realizatorem jest Stowarzyszenie Dobroczynne ,,Res Sacra Miser w ramach projektu ,,Młody Olkusz - młodzież na rzecz kształtowania lokalnych polityk".

Pożegnanie klas maturalnychW dniu 26 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się po raz pierwszy na nowej sali gimnastycznej uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych po szkole podstawowej . Szkołę ukończyły klasy : 5Bp - wychowawca Pani Anna Pilch -Perlak, 5Dp - Wychowawca Pani Agata Ostrowska, 5Ep- Wychowawca Pani Jadwiga Karcz, 5Fp - Wychowawca Pani Sylwia Molik.
„To jest wyjątkowe zakończenie roku szkolnego, bo Wy jesteście wyjątkowi...”- powiedziała Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka.

Zdjęcia w GALERII.

Dzień książkiCyceron powiedział: „do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”. W minionym tygodniu uczniowie ZS Nr 1 w Olkuszu obchodzili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wydarzenie to miało na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. W związku z tym uczniowie poszli do szkolnej biblioteki, by uczcić święto w otoczeniu książek. Po wypożyczeniu ulubionych dzieł udali się do różnych kątów i kącików szkolnych, by poznać treść wybranych pozycji literackich.

Zdjęcia w GALERII.

Edukacja ekonomicznaW ramach projektu edukacji ekonomicznej - Ja znam się na pieniądzach, realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim uczniowie klas I i II ZS Nr 1 w Olkuszu wzięli udział w wykładach i warsztatach z zakresu finansów i ekonomii . Tematy zajęć dotyczyły następujących działów: Przedsiębiorczość – kształtowanie postaw sprzyjających przedsiębiorczości; Cyberbezpieczeństwo w odniesieniu do finansów osobistych; Bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo na rynku finansowym; Zarządzanie i planowanie budżetu domowego; Systemy bankowe i rynek finansowy. Kryptowaluty- sposób na szybki zarobek czy piramida finansowa?; Parabanki - Co to takiego?; Jakie są zagrożenia zaciągania pożyczki? Historia pieniądza, stabilność systemu finansowego.

Spotkanie Absolwentów 1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, to Szkoła z tradycją, której więzi z absolwentami są mocne i oparte na przyjaźni.
W dniu 20 kwietnia 2024 r, w sobotnie popołudnie, odbyło się Spotkanie Absolwentów klasy V Technikum Mechanicznego o profilu Budowa maszyn – rok szkolny 1993/1994, rocznik 1974, ze swoją dawną Wychowawczynią – Panią Marią Mitrus. Na spotkaniu była także obecna Pani Agata Ostrowska, reprezentująca szkolną Komisję d.s. Absolwentów.

V4 GenW dniach 8.04.2024 r. - 13.04.2024 r. grupa 8 uczniów z klas i i II technik architektury krajobrazu wraz z opiekunami Panią Elżbietą Gądek i Panią Bogusławą Sypień realizowała pierwszą cześć kolejnego projektu w ramach grantu z Funduszu Wyszehradzkiego V4 Gen w Technikum Rolniczym w Velence na Węgrzech. Nasi uczniowie dokonali prezentacji treści nauczania w zawodzie technik architektury w ZS Nr 1 w Olkuszu i porównali je z treściami nauczania w szkole partnerskiej w Velence.

Blue Design Contest Poster

Wyniki Gry Terenowej „W poszukiwaniu zaginionego olkuskiego Trojaka” realizowanej w ramach projektu „JA ZNAM SIĘ NA PIENIĄDZACH”.
Organizatorzy konkursu: Zespół Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Olkuszu.

Tydzień LogistykiW dniach 3-9 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się szkolna inicjatywa pod nazwą „TYDZIEŃ LOGISTYKI”. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów klas w specjalności Technik logistyk oraz Magazynier-logistyk. Dzięki tej inicjatywie było to pięć niezapomnianych dni pełnych wrażeń, a wydarzenia, które miały miejsce w tym okresie w ZS1 w Olkuszu, na długo pozostaną w pamięci ich uczestników.