oferta edukacyjna

Jestem przedsiębiorczy

Jesteśmy niezmiernie dumni z udziału uczniów szkół podstawowych w konkursie "Jestem przedsiębiorczy - planuję swój biznes”. To wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło uczestnikom zaprezentować swoje przedsiębiorcze umiejętności oraz kreatywność w planowaniu i realizacji własnego biznesu.
Gratulujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w realizacji swoich przedsiębiorczych planów oraz rozwoju swoich biznesów!

Zobacz PLAKAT.

rajd językowo sportowy

Drodzy uczniowie klas I zapraszamy Was na rajd językowo-sportowy w dniu 29.05.2024r. Start o godzinie 16oo. Obowiązują zgody Rodziców.
W programie:
1. Rajd do Rabsztyna  2. Występy językowe  3. Konkursy, gry i zabawy językowe
4. Karaoke w językach obcych  5. Konkurencje językowe

Zobacz PLAKAT.

Konkurs malarsko fotograficzny

10.05.2024 r. nastąpiło wręczenie nagród w powiatowym konkursie malarsko fotograficznym organizowanym przez ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu.
Laureaci otrzymali nagrody które ufundowało Starostwo Powiatowe w Olkuszu i ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu Wręczyła je Pani Dyrektor mgr inż. Aldona Nowicka, mgr Anna Kubiak oraz dr hab. Wojciech Kubiak prof. Uczelni.
Nagrody otrzymali:
1. miejsce - Nikodem Piechowicz SP nr 4 w Olkuszu
2. miejsce - Julia Sajdak SP nr 1 w Olkuszu
3. miejsce - Julia Chochół ZSP w Osieku
Nagroda publiczności - Zofia Kulig SP nr 4 w Olkuszu

Konkurs ekonomiczny

Jesteśmy bardzo dumni z udziału wszystkich uczniów w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej i Finansowej, który odbył się 30 kwietnia. To było wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło uczestnikom wydarzenia wykazać się nie tylko znajomością teoretycznych zagadnień ekonomicznych, ale także umiejętnością analizy realnych problemów ekonomicznych. Cieszymy się ogromnie, że tak wielu uczniów wzięło udział w konkursie, co pokazuje ich zaangażowanie w rozwój wiedzy ekonomicznej i finansowej. Wasza determinacja i wysiłek są godne uznania.

Konkurs wiedzy ekonomicznej i finansowej

Konkurs wiedzy ekonomicznej i finansowej organizowanej przez Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Olkuszu realizowanego w ramach projektu „Ja znam się na pieniądzach” odbył się w dniu 30 kwietnia 2024 roku o godzinie 9:00 wśród uczniów klas I i II szkół ponadpodstawowych.
„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”.

Marcowe i kwietniowe wydarzenia czytelniczeUczniowie w bibliotece ZS Nr 1 w Olkuszu pamiętają o okolicznościowych rocznicach.
Uczniowie klasy 2A: Anna Fałda, Nikola Garus, Tomasz Kowalski i Szyman Śliwa, upamiętnili w bibliotece szkolnej MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY obchodzony 3 marca. Tym razem popularyzowali pisarzy polskich eksponując wybrane, znajdujące się w bibliotece, na temat ich życia i twórczości, unikatowe pozycje książkowe.

logo zs1

Kwiecień 2024 w ZS Nr 1 w Olkuszu obfitował w wydarzenia związane m. in. z Tygodniami Zawodów; realizacją pierwszej mobilności nowego Projektu „ Europejskie trendy w kształtowaniu ogrodów” finansowanego ze środków Funduszu Wyszehradzkiego V4 Gen; działaniami w ramach projektu „ JA ZNAM SIĘ NA PIENIĄDZACH”, realizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Olkuszu z Narodowym Bankiem Polskim; Pożegnaniem klas maturalnych; udziałem naszej Szkoły w Szkolnych Budżetach Partycypacyjnych (Obywatelskich), którego realizatorem jest Stowarzyszenie Dobroczynne ,,Res Sacra Miser w ramach projektu ,,Młody Olkusz - młodzież na rzecz kształtowania lokalnych polityk".

Pożegnanie klas maturalnychW dniu 26 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się po raz pierwszy na nowej sali gimnastycznej uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych po szkole podstawowej . Szkołę ukończyły klasy : 5Bp - wychowawca Pani Anna Pilch -Perlak, 5Dp - Wychowawca Pani Agata Ostrowska, 5Ep- Wychowawca Pani Jadwiga Karcz, 5Fp - Wychowawca Pani Sylwia Molik.
„To jest wyjątkowe zakończenie roku szkolnego, bo Wy jesteście wyjątkowi...”- powiedziała Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka.

Zdjęcia w GALERII.

Dzień książkiCyceron powiedział: „do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”. W minionym tygodniu uczniowie ZS Nr 1 w Olkuszu obchodzili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wydarzenie to miało na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. W związku z tym uczniowie poszli do szkolnej biblioteki, by uczcić święto w otoczeniu książek. Po wypożyczeniu ulubionych dzieł udali się do różnych kątów i kącików szkolnych, by poznać treść wybranych pozycji literackich.

Zdjęcia w GALERII.

Edukacja ekonomicznaW ramach projektu edukacji ekonomicznej - Ja znam się na pieniądzach, realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim uczniowie klas I i II ZS Nr 1 w Olkuszu wzięli udział w wykładach i warsztatach z zakresu finansów i ekonomii . Tematy zajęć dotyczyły następujących działów: Przedsiębiorczość – kształtowanie postaw sprzyjających przedsiębiorczości; Cyberbezpieczeństwo w odniesieniu do finansów osobistych; Bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo na rynku finansowym; Zarządzanie i planowanie budżetu domowego; Systemy bankowe i rynek finansowy. Kryptowaluty- sposób na szybki zarobek czy piramida finansowa?; Parabanki - Co to takiego?; Jakie są zagrożenia zaciągania pożyczki? Historia pieniądza, stabilność systemu finansowego.